מדרסים לרוכבי אופניים

 

נעליים

מלבד האופניים עצמן, נעלי הרכיבה הן האביזר החשוב ביותר מבין אלו להם זקוקים הרוכבים. על נעלי הרכיבה להיות יציבות מאד על מנת להעביר ביעילות את הכוח מהרגליים אל הדוושות. נעלי ריצה ונעלי ספורט אחרות אינן מתאימות לרכיבה על אופניים, מאחר והעדר התמיכה גורם לכף הרגל "לקרוס" בזמן הדיווש, דבר העלול להוביל לכאבים בקשתות, לדלקות גידים, לחוסר תחושה ולהרגשה של "חריכה" בכפות הרגליים. כדי להגן על כפות רגליכם מפגיעה יש להקפיד שנעלי הרכיבה יכללו את החיזוקים המתאימים בסוליות שיגרמו להן להיות קשיחות מאד, ויאפשרו להן להעביר ביעילות את הכוח לדוושות. יש חשיבות לנעלים מיוחדות לרכיבה בכביש, ולנעלים לרכיבת שטח.

ביומכניקה ומדרסים לרכיבת אופניים

לביומכניקה - תורת הכוחות המופעלים על הגוף - יש תפקיד חשוב מאד ביעילותה של הרכיבה, והשפעה מכרעת על התוצאות. על ידי שיפור בביומכניקה של רגליכם יוכל המטפל המומחה לשפר את תפקודיכם ולטפל בבעיות שמקורן ביומכני. למשל, כאבי ברכיים המורגשים אחרי רכיבה יכולים לנבוע מאי יציבות ביומכנית, הניתנת לטיפול בעזרת מדרסים תפקודיים המתאימים לרכיבה. מדרס תפקודי שכזה יקל על הכאבים וישפר את היציבה. לרכיבה על אופניים יש דרישות ביומכניות ייחודיות - רוב המדרסים הרגילים מתוכננים לתמיכה בקשת, אך רכיבה על אופניים דורשת ייצוב של כל כף הרגל כולל החלק הקדמי והעקב - והמדרס התפקודי שלנו מתוכנן כך שיוכל לענות על דרישות אלו.
 

בכל יום אנחנו מטפלים ברוכבים הסובלים מנזקי שימוש יתר כתוצאה מהגזמה במאמצים. כאב מתמשך דורש טיפול בידי מומחה לרפואת ספורט המתמחה ברוכבי אופניים.

להלן מספר פגיעות ספורט האופייניות לרוכבי אופניים.

דלקת בגיד אכילס Achilles Tendinitis

הפרעה ודלקת של הגיד החשוב ביותר ברגל, זה המחובר לחלק האחורי של עצם העקב, נובעת מדיווש לא נכון, גובה כיסא שגוי, חוסר חימום מספיק או שימוש יתר. בעיה זאת דורשת טיפול והתייחסות רצינית מאחר והזנחה עלולה לגרום לפגיעה בלתי הפיכה ולהגביל את הרוכב בעתיד.

חוסר תחושה Numbness

חוסר תחושה ותחושת חריכה בכרית כף הרגל אופיינית מאד אצל רוכבים. הבעיה נגרמת בדרך כלל כתוצאה מעצב הלכוד בין שתי עצמות בכף הרגל.

נעליים רחבות יותר, ללא "קליפ" חיבור לדוושה ומדרסים תפקודיים הכוללים אלמנטים ייחודיים לטיפול בבעיה יכולים בדרך כלל להקל ולהפחית את התסמינים.

דלקת בעצמות הססמואידים sesamoiditis

אלו הן שתי עצמות קטנות הנמצאות מתחת למפרק הבוהן, העלולות להיקרע ממקומן או לסבול מדלקת כתוצאה ממאמצי הרכיבה. הבעיה ניתנת לטיפול באמצעות נעלי רכיבה מתאימות ומדרסים תפקודיים, המעוצבים להקלת הלחצים מעצמות אלו.

שברי מאמץ  Shin Splints

כאב בעצם השוק עלול לנבוע מדלקות בשרירים או בגידים הקשורות לחוסר סימטריה בפעולת קבוצות שרירים, המוגברת מהשטחה של הקשת האורכית (פרונציה מוגברת). תרגילי מתיחה, נעליים מתאימות ומדרסים תפקודיים יכולים לפתור את הבעיה.

לקיחת המידות למדרס תפקודי 

  • המטפל מבצע אנמנזה ובדיקה ביומכנית מקיפה הכוללת מדידת זוויות, אורך רגליים ועוד.
  • המטפל סורק את כפות הרגליים כאשר המטופל שוכב ואינו נושא משקל על הרגליים.
  • ייצור המדרסים בפועל מבוצע במעבדות אורתופדיות בארה"ב,לשם נשלחות הסריקות.
  • ייצור מבוצע באמצעות מערכות לייזר ממוחשבות, תוכנות ייעודיות לאיזון כף הרגל וכרסומות ממוחשבות.
  • כל המעבדות המייצרות את המדרסים בארה"ב עבור "נוה מעבדות אורטופדיות" הן בעלות תו תקן של הארגון האמריקאי למעבדות רפואיות.


התקשרו עוד היום לקביעת תור חינם לייעוץ באחד מסניפנו בטלפון 1-800-20-14-14

הדפסהדפס
נוה מעבדות אורטופדיות - Naveh Orthopedic Lab Israel
 
עמוד הבית | אודות המעבדה | מוצרים | מידע רפואי | סניפים | צור קשר | מפת האתר
כל הזכויות שמורות © navehlab.co.il Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים