כפות רגליים הפונות פנימה החוצה

 

מה זה ?

כפות הרגליים של רוב האנשים פונות ישר לפנים או מעט החוצה. במקרה שכפות הרגליים פונות פנימה נקראת התופעה,'In toeing' . זוהי תופעה נפוצה מאד אצל ילדים צעירים וברוב המקרים היא חולפת מעצמה ללא כל צורך בטיפול, אך קיימים מקרים בהם מנח הרגליים לא משתפר ואז יש צורך בטיפול.
 

לא כל המקרים שבהם כפות הרגליים פונות פנימה – זהים !

· כאשר לכף הרגל יש צורה מעוגלת המזכירה צורת "ירח" או את האות C, אך הרגליים עצמן ישרות, שמה הרפואי של הבעיה הוא "Metatarsus Adductus". בעיה זו מוגבלת אך ורק לכף הרגל. ישנם חילוקי דעות בקרב רופאים לגבי הטיפול, מתי להתחיל אותו, אם בכלל יש בו צורך ומה הוא הטיפול הנכון. אך רובם מסכימים כי במידה ועד גיל חמישה חודשים כפות הרגליים עדיין לא התיישרו, יש צורך בטיפול. הטיפול המקובל הוא יישור כפות הרגליים על ידי גיבוס, וזאת לפני שהילד מתחיל ללכת.

· ישנם מקרים בהם כף הרגל פונה פנימה אך הרגליים עצמן ישרות. כאשר מביטים על הילד כשהוא עומד, ברכיו פונות הישר לפנים, אך כפות הרגליים פונות פנימה, משמע שסיבוב כף הרגל נובע מסיבוב פנימה של עצמות השוק ((Tibia, ולכן הבעיה איננה בכף הרגל או בברכיים, אלא בשוקיים בלבד. שמה הרפואי של הבעיה הוא " Tibial Torsion"

ברוב המקרים הללו הרגלים יתיישרו בין גיל שנה לגיל שמונה. לא הוכח כי תופעה זו גורמת לבעיה רפואית ארוכת טווח. כאשר האסתטיקה מהווה בעיה ניתן לנתח וליישר את עצמות השוק, אך יש לשקול ניתוח כזה בזהירות רבה.

· במידה וגם כפות הרגליים וגם הברכיים פונות פנימה, סיבוב הרגל נובע מעצם הירךFemur) ) תופעה זו נובעת בדרך כלל ממנח העובר ברחם, וממתיחה של הרצועות המאפשרות את המנח במהלך ההיריון. עם תחילת ההליכה הרצועות מתרפות ומאפשרות לירך להסתובב החוצה. בדרך כלל, עד גיל ארבע מתיישרות הרגליים. במידה ולא יש להתייעץ עם מומחה שיוכל להמליץ על אחת משיטות הטיפול הבאות, בין השאר: תרגילי פיזיותרפיה שייגרמו להרפיית הרצועות המתוחות, ומדרסים מיוחדים הנקראים "gait plates" שתפקידם לאזן את הרגליים וליישרן.

לקביעת תור לייעוץ ללא התחייבות חייגו:1-800-20-1414

הדפסהדפס
נוה מעבדות אורטופדיות - Naveh Orthopedic Lab Israel
 
עמוד הבית | אודות המעבדה | מוצרים | מידע רפואי | סניפים | צור קשר | מפת האתר
כל הזכויות שמורות © navehlab.co.il Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים