כאבי עקב אצל ילדים

 הסיבות לכאבי עקב אצל ילדים (אפופיזיס):

 

עצמותיו של תינוק שזה עתה נולד בנויות ברובן מסחוס. עם הזמן מתחילה עצם העקב להתפתח והדבר קורה בשני מוקדים שביניהם מילוי סחוסי ההולך והופך לעצם. אזור החיבור נקרא "פלטת הצמיחה". הבעיה הנוצרת בפלטת הצמיחה בעקב נקראת "מחלת סבר" (Sever's disease).

הסיבות לכאבי עקב אצל ילדים אינן בהירות לחלוטין, נראה שהן נעוצות במספר גורמים:

חבלות זעירות בעקב כתוצאה מפעילות גופנית, הליכה, ריצה וכדומה. הסחוס המפריד בין שני חלקי עצם העקב אינו מסוגל לשאת את עומס הפעילות. ישנם ילדים שמסיבה בלתי ברורה רגישים יותר, רגישות זו, בשילוב פעילות גופנית על משטחים נוקשים מגביר את הסיכון "למחלת סבר". ילדים עם עודף משקל חשופים יותר לבעיה, וכן ילדים עם גיד אכילס מקוצר ושרירי שוק מכווצים. העומס על משטח הצמיחה במקרים אלה הוא עצום.

כפות רגליים שטוחות:

כפות רגליים שטוחות אובחנו גם הן כסיבה להיווצרות כאבי עקב אצל ילדים, כנראה בגלל אי שוויון בנשיאת המשקל, ומתח גדול הנוצר בגיד אכילס.

תוצאות לטווח ארוך:

ברגע ששני חלקי העצם מתחברים, נפתרת הבעיה באופן טבעי. לרוע המזל, עד לסיום הגדילה הכאבים החזקים עלולים להגביל מאד את הפעילות הגופנית של הילד. אל תניחו לילדכם לסבול מכאבי עקב - התקשרו וקבעו פגישה לייעוץ ללא התחייבות.

המומחיות שלנו:

הצוות הרפואי שלנו מתמחה בטיפול בכאבי עקב אצל ילדים. הטיפול יעלים את הכאב וימנע את חזרתו בעתיד. הטיפול הוא שילוב של מדרסים תפקודיים המותאמים במדויק לפי מידות מגבס, טיפול משלים הכולל קירור אזור הדלקת, פיזיותרפיה להארכת הגיד ועוד...

לקביעת תור לייעוץ ללא התחייבות חייגו:1-800-20-1414

הדפסהדפס
נוה מעבדות אורטופדיות - Naveh Orthopedic Lab Israel
 
עמוד הבית | אודות המעבדה | מוצרים | מידע רפואי | סניפים | צור קשר | מפת האתר
כל הזכויות שמורות © navehlab.co.il Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים