היסטוריה"נוה מעבדות אורטופדיות" הוקמו בשנת 1939 על ידי מרדכי מנהיים ז"ל

 

המייסד המיתולוגי של "מעבדות נוה" החל את דרכו בברטיסלבה שבסלובקיה, שם למד סנדלרות אורטופדית. בשנת 1939, ערב פלישת הנאצים, הפליג לפלסטינה עם כל משפחתו על ספינת המעפילים "רודניצ'ר". עם הגיעו ארצה יצא מיד לעבוד כדי לפרנס את הוריו וששת אחיו ואחיותיו. הוא עבד ביצור נעליים אורתופדיות לילדים עבור רשת נעלי "אלאפנטן" הגרמנית, והקים בצריף במרכז העיר בני ברק בית מלאכה שהתמחה ביצור נעליים אורתופדיות לנכים. את לילותיו 'בילה' בשמירות כחבר ב"הגנה".

בשנת 1951 עבר בהצלחה את קורס ההסמכה של משרד הבריאות,
והוענקה לו דיפלומה של "סנדלר אורתופד אומן".
 
 

מוקף בעיגול מרדכי מנהיים ז"לבשנת 1959 עברו המעבדות מהשפלה לירושלים, והתמקמו במדרחוב בן יהודה תחת השם "נעלי נוה", חנות מכר ובית מלאכה שבו יוצרו מדרסים ונעליים אורטופדיות אישיות לפי מידה. "נעלי נוה" הפכה לאחת מחנויות הנעליים הבולטות והידועות בירושלים.

אלפים רבים של נכים חייבים למרדכי מנהיים את איכות הליכתם, ביניהם נכי מלחמת העצמאות, נכי מגפת הפוליו של שנות החמישים, נכי צה"ל שנפגעו במלחמת ששת הימים, ועוד רבים וטובים, אך לא רק הם. מרדכי מנהיים טיפל בשמנה וסלתה של ירושלים - נשיאים ושרים, שופטים ורבנים, כמרים וקאדים.

בתחילת שנות השבעים הצטרף למעבדות בנו של מרדכי, מיכי (מיכאל) מנהיים, שפיתח והרחיב את מחלקת המדרסים, בשילוב של ידע אירופי מסורתי וטכנולוגיות אמריקאיות מתקדמות. הוא השתלם במעבדות המתקדמות בעולם בתחום, באוניברסיטה לרפואת כף הרגל בסן פרנסיסקו ואצל ד"ר פול שירר, דיקן ביה"ס לרפואת כף הרגל של קליפורניה, מהמומחים הגדולים בעולם לביומכניקה של כף הרגל.

כיום משתתף מיכי מנהיים באורח קבע במחקרים רבים בתחום הביומכניקה של כף הרגל, ביניהם כאלו שבדקו את יעילותם של מדרסים תפקודיים במניעת שברי מאמץ יתר בקרב חיילי צה"ל.

משנת 2009 משמש מיכי כמרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב מחלקה לפיזיותרפיה , והעמיד עד היום מאות תלמידים.

בסוף שנות התשעים הצטרף הדור השלישי להנהלת המעבדות. איתמר מנהיים, בנו של מיכי ונכדו של מרדכי. איתמר השתלם אף הוא אצל ד"ר שירר, היכול לרשום לזכותו את חינוכם של גדולי הרופאים לכף רגל בארץ ובעולם, וסיים בהצלחה לימודים ברפואה משלימה במכון רידמן.

"נוה מעבדות אורטופדיות" השכילו לשלב ניסיון מקיף של למעלה משבעים שנה עם טכנולוגיות מתקדמות, תוך שימור האומנות המסורתית ושילובה בפיתוחים עדכניים. הקשר האמיץ והרציף עם האוניברסיטה לרפואת כף הרגל בקליפורניה, מאפשרת ל"נוה מעבדות אורטופדיות" להיות תמיד בחזית הידע, וליהנות מהמחקרים והגילויים האחרונים בתחום רפואת כף הרגל, תחום המתפתח במהירות בשנים האחרונות.

הצוות המקצועי מונה כיום מֶרפאוֹת בעיסוק, פיזיוטרפסיטים, פודיאטרים, אורטוטיסטים ועוד.

מנהל רפואי: מיכי (מיכאל) מנהיים

סמנכ"ל: איתמר מנהיים

ריפוי בעיסוק: ציפי (ציפורה) מנהיים


יועצים רפואיים : ד"ר פול שירר ז"ל - נפטר בשנת 2018 

 וד"ר ריצארד סטס, קליפורניה.

מזכירות רפואית :

  • מנהלת אדמיניסטרטיבית - ציפורי מרים.
  • מזכירות רפואיות - פרחי גילה, דהן עליזה, 


התקשרו עוד היום לקביעת תור חינם לייעוץ באחד מסניפנו בטלפון 1-800-20-14-14

 

 

הדפסהדפס
נוה מעבדות אורטופדיות - Naveh Orthopedic Lab Israel
 
עמוד הבית | אודות המעבדה | מוצרים | מידע רפואי | סניפים | צור קשר | מפת האתר
כל הזכויות שמורות © navehlab.co.il Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים